Szakjainkat ismertető cikkünk első részeként ismerjétek meg a DUE gépészmérnöki képzését!

A Dunaújvárosi Egyetem gépészmérnök szak képzésének célja olyan gépészmérnökök képzése, akik alkalmasak gépek és gépészeti berendezések üzemeltetésére és fenntartására, a gépipari technológiák bevezetésére illetőleg alkalmazására, a munka szervezésére és irányítására, a műszaki fejlesztés, kutatás és tervezés átlagos bonyolultságú feladatainak ellátására a munkaerőpiac igényei szerint.

A mérnöki munka ősi mesterség, a gépek előállítása mindig nagy kihívást jelentett, mert egy-egy gondolat életképességét valójában csak megvalósításával lehet igazolni. Ez az igény az emberben már ősidők óta benne szunnyad.

Infrastruktúra a DUE-n:

CAD/CAM-, CNC-, műszaki diagnosztika-, mechatronikai-, digitális mérés-, FESTO pneumatika és PLC-, SKF szereléstechnológiai labor, gépipari forgácsoló, valamint hegesztő műhely. A laborok eszközeit partnereink - AUDI Hungaria, BOSCH, Delta-3N Kft. rezgésdiagnosztika, ISD DUNAFERR., FESTO Automatika, OMRON Ipari Automatizálás, SIEMENS Magyarország, SKF Svéd Golyóscsapágy ZRt. - biztosít

Specializációk:

• Karbantartás
  • Mechatronika

Neked ajánljuk ezt a szakot ha:

• Szereted a tárgyakat, gépeket, eszközöket
  • Szeretsz tárgyakat babrálni (elrontani, megjavítani)
  • Szívesen dolgozol csapatban
  • Komplex rendszerben gondolkozol

Elhelyezkedésre pár példa:

• Járműfejlesztési mérnök
  • Energetikai mérnök
  • CAD / Műszaki tervező
  • Környezetvédelmi/Mechatronikai/Logisztikai mérnök
  • Gyártó gépek üzemeltetése

Fizetés: (Forrás: Proffesion.hu)

• Bruttó átlag 530.000 Ft

Kollégium

Három épületben, közel 600 férőhellyel, ***-s kollégiumi szobákat tudunk biztosítani!

Állami elsőéves hallgatók számára akár 5500Ft/hó!

Részletek itt !!

Felvételi ügyintézés

Dunaújvárosi Egyetem Felvételi és Információs Iroda § Dunaújváros, Táncsics M. u. 1/A (főépület, fsz. 114.)

Tel.: (25) 551-177, 551-254.

Bővebb tájékoztatásért kattints ide !