2018. június 20-án, a Dunaújvárosi Móricz Zsigmond Általános Iskola diákjai a Digitális Tábor keretében látogattak el a Dunaújvárosi Egyetem televíziós stúdiójába, ahol megismerkedhettek a tudatos médiafogyasztási szokásokkal és kipróbálhatták a stúdióban található eszközöket.

A 4. évfolyamos táborozók nemcsak előadás formájában nyerhettek betekintés a televíziózás világába, hanem ki is próbálhatták az egyes eszközöket. A kamera, mikrofon és világítástechnikai eszközök mellett a súgógép használatát is gyakorolhatták a gyermekek. A program második felében interaktív és játékos számítógépes kvíz keretében tesztelhették a megszerzett tudásukat. A látogatás végén DUE ajándékcsomagot kaptak a táborozók.