A Dunaújvárosi Egyetem Hallgatói Sikerességet Támogató projektjének harmadik szakaszát zárták le 2018. május 30-án konferencia keretében, mely a „Hallgatói lemorzsolódás csökkentése a felsőoktatásban – Oktatásszervezési és módszertani jó gyakorlatok”címet viselte.

A konferenciát dr. habil András István a Dunaújvárosi Egyetem rektora nyitotta meg. Ezt követően köszöntőt mondott dr. Solti Péter a Klebelsberg Központ elnöke.

A konferencián hat előadás hangzott el:

• A Hallgatói Sikerességet Támogató (HASIT) program a felsőoktatási struktúraátalakítás támogatásában (Dr. habil Rajcsányi-Molnár Mónika oktatási és általános rektorhelyettes, DUE)
  • A megújuló AVATAR program (Verasztó Sándor rendszermérnök, Avatar program fejlesztő, DUE)
  • Személyiségalapú pályaorientációs tanácsadás (Dr. Balázs László TTI intézetigazgató, főiskolai docens, DUE)
  • Hallgatók életkörülményeinek hatása a tanulmányi sikerességre (Duráczky Bálint, HÖOK)
  • Bemeneti kompetenciamérés a Neumann János Egyetem első éves hallgatói körében

(Dr. Török Erika oktatási dékánhelyettes, Neumann János Egyetem GAMF Kar)

• VR Learning - Oktatás érdekesen, emlékezetesen és hatékonyan

(Dr. Horváth Ildikó egyetemi docens, VR Center igazgató, Széchenyi István Egyetem, Apáczai Csere János Kar)

A konferenciát dr. Szabó Csilla Marianna a Dunaújvárosi Egyetem Tanárképző Központ főigazgatója, a HASIT projektmenedzsere zárta, aki megköszönte az előadók és a HASIT projektben dolgozók munkáját.