A Dunaújvárosi Egyetem támogatásával, a Bánki Donát Gimnázium és Szakgimnázium angol nyelvi munkaközösségének szervezésében, harmadik alkalommal rendeztek nyelvi vetélkedőt 2018. március 13-án.

Harmadik alkalommal is népes mezőny gyűlt össze a versenyre, hiszen 8 csapat érkezett 4 környékbeli iskolából. A házigazda Bánki Donát Gimnázium és Szakgimnázium mellett képviseltette magát a Széchenyi István Gimnázium, a Rudas Közgazdasági Szakgimnázium és a pusztaszabolcsi Szabolcs Vezér Gimnázium és Szakgimnázium is.

A nyelvi verseny központi témája London történelme és látványosságai voltak, amellyel kapcsolatban előzetes feladatként egy nevezetességet kellett bemutatniuk résztvevőknek. A további feladatok között volt olvasott és hallott szövegértés, képfelismerés és videóelemzés is. A csapatok közötti végső sorrend 8 feladat megoldása után alakult ki. A legjobb három csapat egy-egy tortával lett gazdagabb, valamint a győztes és a második helyezett csapat ajándékutalványt is kapott.