2018. február 21-én Dunaújvárosba látogatott Magyarország miniszterelnöke. Orbán Viktor a Dunaújvárosi Egyetem kampuszán is járt, ahol Galambos Dénes országgyűlési képviselő, dr. András István a Dunaújvárosi Egyetem rektora és Kiss Ádám Sándor kancellár fogadták.

Orbán Viktor az intézmény stúdiójában adott interjút. Az televíziós beszélgetés során számos, a várost érintő kérdés hangzott el, melyre a miniszterelnök rendkívül pozitív és előremutató válaszokat adott a helyi média képviselőinek. Az egyetem vonatkozásában dicsérő szavakkal illette az intézmény vezetőit és utalt arra, hogy a korábban felismert mérnökképzés jelentősége a közeljövőben kiemelt fontosságú lehet a térségben, akár Paks vonatkozásában is. A hamarosan kezdődő beruházás kapcsán a vasmű és az egyetem bevonásának lehetőségeiről is szó esett, mely bizakodásra adhat okot, hiszen a megfelelő képzettségű szakemberek elengedhetetlenek lesznek ahhoz, hogy kiváló színvonalon menjen végbe a paksi fejlesztés. Ahogy a miniszterelnök elmondta, ezen a ponton kerül majd képbe a Dunaújvárosi Egyetem.

(Forrás: www.dunaujvaros.com)