A Dunaújvárosi Egyetem Szenátusa, azon óraadó oktatójának, aki országosan elismert szaktekintély és szakmai teljesítményével az egyetem tevékenységét is segíti „Címzetes egyetemi docens”, illetve „Címzetes egyetemi tanár” címet adományozhat. A Dunaújvárosi Egyetem Szenátusa „Címzetes Egyetemi Docens ” címet adományoz Szepesi Attila részére.

Szepesi Attila tanulmányait a Budapesti Gazdasági Főiskola Pénzügyi és Számviteli Kar Zalaegerszegi Intézetében, illetve a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Karának gazdálkodási szakán folytatta. Szepesi Attila az 1990-es évektől különböző gazdasági vezetői beosztásokban dolgozik. 1991-től a Ferrotech Kft. gazdasági igazgatója, 1994-től a Dunaferr Acélművek Kft. Ellenőrzési Főosztályának főosztályvezetője. Ezt követően a Dunaferr Energiaszolgáltató Kft. gazdasági igazgatóhelyettese, és a Dunaferr ISD Power Kft. ügyvezetője. Szepesi Attila 2015 júliusától Dunaújváros Megyei Jogú Város gazdasági és stratégiai ügyekért felelős alpolgármestereként jelentős szerepet vállal a város és a régió fejlesztésében és a Dunaújvárosi Egyetem és Dunaújváros Megyei Jogú Város együttműködésének erősítésében. 2017 szeptemberétől a Dunaújvárosi Egyetem Társadalomtudományi Intézetének mesteroktatója, rendszeresen elnököl az egyetem államvizsga-bizottságaiban.