A Dunaújvárosi Egyetem és a Dunaújvárosi Szakképzési Centrum Bánki Donát Gimnázium és Szakgimnáziuma között 2015-ben a szakképzés és a felsőoktatás közelítését célzó együttműködés alakult ki, amelynek keretében Integrált Szakképzési Központ került létrehozásra.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Dunaújvárosi Egyetem 2016. december 30-án, támogatási szerződést kötött. A szerződés tárgya a 2015. évi FSA támogatásból fel nem használt összeg eredeti célra történő visszahagyása: informatikai átalakítások támogatása, illetve az integrált szakképzési központ és hegesztőbázis fejlesztése.

A 16 655 432 Ft támogatási összegből kettő integrált (az egyetem hallgatói és a gimnázium tanulói által közösen használatú) informatikai labor került kialakításra a Dunaújvárosi Egyetem „P” épületében. Laboronként 25-25 db korszerű, CAD-es szoftverek oktatására is alkalmas számítógép került beszerzésre.