Esélyegyenlőségi Sportnapot tartottak kedden a Dunaújvárosi Egyetem Diák Sportegyesülete szervezésében az egyetem sportcsarnokában. Az esemény fő célja, hogy közös sportolási lehetőséget biztosítson a fogyatékkal élők és az egészséges emberek számára.

A Hiszek Benned Sportprogram egyik elemeként megszervezett Esélyegyenlőségi Sportnap a Jószolgálati Otthon, a Dunaújvárosi Egyetem, és a Dunaújvárosi SZC Dunaferr Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája együttműködésével valósult meg az Emberi Erőforrások Minisztériuma finanszírozásában, Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzatának támogatásával.

Az egyetem sportcsarnokában együtt melegítettek be, majd játszottak a Jószolgálati Otthon ápoltjai és gondozói, a Dunaferr iskola tanulói, és az egyetem sportegyesületének tagjai. A sportágak közül a floorball, a kosárlabda és a futball szerepelt a kínálatban. A nap végén, az esélyegyenlőség jegyében, minden résztvevő aranyérmet vihetett haza.