Az általános iskolások után a nagyobbak is megmutatták, mire képesek. Szeptember 24-én a középiskolások mérettették meg magukat a Dunaújvárosi Egyetem online természettudományi versenyén.

A csapatok szintén 3 fővel versenyeztek. A verseny a már megszokott, digitális formában zajlott, így az iskolából könnyedén részt tudtak venni rajta a diákok egészségügyi kockázatok minimalizálásával.

Országosan volt lehetőség a jelentkezésre, összesen 14 csapat mérte össze tudását három természettudományi területen. A feladatok a matematika, a fizika és a kémia tárgyak kérdéseit boncolgatták, már már szinte érettségi szinten.

Összetett feladatok, izgalmas kérdések és elgondolkodtató feladványok várták a versenyzőket, ahol nagyon fontos volt a sikeres csapatmunka. Természetesen senki nem marad jutalom nélkül, hiszen a három helyezett mellett minden résztvevő csapat részesül nyereményben, melyeket kipostázunk számukra.

A középiskolai verseny végeredménye:

1. helyezett: Lánczos2020 nevű csapat a székesfehérvári Lánczos Kornél Gimnáziumból Kovács Gergely vezetésével
  2. helyezett: AtomCsapat nevű team a paksi Energetikai Technikum és Kollégiumból Madár Otília vezetésével
  3. helyezett: Thuristák nevű csoport a várpalotai Thuri György Gimnázium és AMI-ból Radnai István vezetésével

Köszönjük a középiskoláknak is a részvételt és gratulálunk a helyezetteknek!

Az EFOP - 3.4.4. 16-2017-00022 számú projekt támogatásával.