2019. november 7-én sajtótájékoztatót tartott a Dunaújvárosi Egyetem, melynek témája a 2019-es Tudományos Hét volt!

A tájékoztatót dr. András István rektor kezdte. Beszédében kitért a már hagyományként megrendezendő Tudományos Hét programjára, ami idén megújult formában kerül megrendezésre.

Hétfőn a IV. East West Cohesion Konferenciával szinergiában kerül megrendezésre a Karbonmentes Energia Szakmai nap. A karbonmentes energia egy aktuális kérdés, hiszen a Föld sorsát befolyásoló tényező.  Az esemény különlegességét jól mutatja, hogy a rendezvény fővédnöke Süli János a Paksi Atomerőmű két új blokkjának tervezéséért, megépítéséért és üzembe helyezéséért felelős tárca nélküli miniszter. Rektor Úr beszédében kitért, hogy az intézmény nyitott az energiacégek felé. Kiemelte fontosságát az East West Cohesion Konferenciának, ugyanis a program legfőbb célja a keletre nyitás, és más országokkal való együttműködések és konferenciatartások kialakítása.

A tájékoztatót dr. Nagy András Tudományos és Kutatási Rektorhelyettes folytatta, bemutatta a Tudományos Hét programját:

• november 11. hétfő
    • East-West Cohesion − IV. Konferencia,
    • Karbonmentes Energia Szakmai nap,
    • Egész Napos Interaktív Kiállítások
  • november 12. kedd
    • East-West Cohesion IV. Konferencia, Szekcióülések folytatása
    • Tésztahíd-építő verseny
  • november 13. szerda
    • Tudományos Diákköri Konferencia
  • november 14. csütörtök
    • „Digitalizáció”
    • Nyitott séta az egyetemen

A programok ismertetését követően Rektorhelyettes Úr a beszédét a kutatás, a tudomány, és a digitalizáció fontosságával zárta.

A Dunaújvárosi Egyetem szeretettel vár mindenkit a nyitott rendezvényekre!